OGŁOSZENIA


19 Niedziela Zwykła/ – 13.08.2017 r.

 

1. Intencje mszalne.

2. Dziękuję nowożeńcom: Milenie i Szymonowi Truszkowskim za kwiaty i przystrojenie naszej świątyni na swoją uroczystość ślubną i zarazem na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać! Na przyszłą niedzielę świątynię zobowiązali się przyozdobić nowożeńcy.

3. We wtorek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. według porządku niedzielnego tj. 7:00, 9:00, 11:30 i 16:00. Po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

4. W najbliższą niedzielę - 20 sierpnia 2017 r. - w naszej parafii Odpust ku czci św. Rocha (przeniesiony z 16 sierpnia). Uroczystą sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. prałat dr Stanisław Poniatowski – Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Piątku i zarazem Dziekan Dekanatu Piątek. Po sumie odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału we mszy św. odpustowej oraz procesji. Zapraszam ministrantów, bielanki, KŻR, strażaków. O asystę w czasie procesji proszę druhów strażaków z OSP.

5. Z kalendarza liturgicznego:

- Poniedziałek, 14 sierpnia - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

- Czwartek, 17 sierpnia - wspomnienie św. Jacka, kapłana;

6. Pielgrzymka do Medjugorje (03 - 09.09.2017 r. Koszt: 950,00 zł) Organizator: Ks. Dariusz Drzewiecki, Tel. 660 670 843. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

7. W zakrystii i przed kościołem są do nabycia Kalendarze Diecezji Łowickiej na rok 2018. Cena kalendarza: 5,00 zł.

8. Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (20 egz. – 5,00 zł). Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

Zapowiedzi Przedślubne


Zapowiedź 3

·  Łukasz Adamczyk, kawaler z Makowa - parafia św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie (diecezja radomska) i Olga Patrycja Smyczek, panna z Kozłowa Biskupiego (ul. Sochaczewska) - parafia tutejsza.


Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu, w myśl kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego, poinformować o tym Proboszcza parafii. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 
Sakrament  Małżeństwa

 

W sobotę – 12 sierpnia 2017 r. - sakramentalny związek małżeński zawarli:

·   godz. 17:00: Milena Anna Maciejewska, panna z Kozłowa Biskupiego (ul. Cicha) - parafia tutejsza i Szymon Piotr Truszkowski, kawaler z parafii pw. św. Tomasza w Kamionie Skierniewickim;

 

„Prosimy, Cię, Boże, udziel nowym małżonkom doskonałej jedności i spraw, aby żadna siła nie rozdzieliła związku, który Ty złączyłeś, i żadne niebezpieczeństwo nie zagroziło miłości pobłogosławionej przez Ciebie.”