OGŁOSZENIA29 Niedziela Zwykła – 22 października 2017 roku

 

1. Intencje mszalne.

2. Dzisiaj niedziela misyjna. Każdego roku przedostatnia niedziela października jest obchodzona, jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny, któremu będzie towarzyszyć hasło:  „Idźcie i głoście”. Modlimy się za misjonarzy, za tych, którzy niosą Ewangelię aż na krańce ziemi. Przez ich posługę Kościół spełnia Jezusowe posłanie „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”.

3. Dziękuję mieszkańcom Kornelina (część: od przejazdu do kapliczki) oraz KB z ul. Wąskiej za kwiaty i przystrojenie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję do pań z Kornelina (część: od przejazdu do kapliczki) oraz KB, ul. Wąska oraz jednej Pani z Kozłowa Biskupiego, które wczoraj zmyły posadzkę, posprzątały kościół i przygotowały naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać! Na przyszłą niedzielę o kwiaty proszę mieszkańców Kornelina (część: od kapliczki do Leonowa).

4. Dziękuję za ofiarę z przeznaczeniem na malowanie kościoła od: mieszkańców Kornelina (część: od przejazdu do kapliczki) oraz Kozłowa Biskupiego z ul. Wąskiej.

5. W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe są odprawiane:

- w dni powszednie po mszy św. o godz. 17:00;

- w niedzielę o godz. 17:30.

Zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych dzieci i KŻR.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmuję na wypominki: roczne i jednorazowe. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godzinie 11:30. Za zmarłych polecanych w wypominkach tzw. jednorazowych będziemy się modlili w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czasie procesji na cmentarzu parafialnym oraz 2 listopada - we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - podczas nabożeństwa żałobnego w kościele.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada - nie będzie mszy św. celebrowanej na cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą odprawiane - tylko w kościele - o godz. 7:00, 9:00 i 11:30. Nie będzie też mszy św. popołudniowej. Po zakończonej sumie (tj. mszy św. o godz. 11:30) przejdziemy procesyjnie na nasz cmentarz parafialny, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo żałobne z procesją. Będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach jednorazowych oraz za kapłanów, dobrodziejów Kościoła, obrońców naszej Ojczyzny, pomordowanych, nauczycieli i wychowawców, naszych rodziców i krewnych, za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Królestwa Niebieskiego.

8. Pod chórem są do nabycia znicze nagrobne w cenie po 3,00 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony za pośrednictwem Caritas Diecezji Łowickiej na pomoc najuboższym z terenu naszej Diecezji. Znicze można nabywać również i w zakrystii.

9. W najbliższą niedzielę - 29 października - po mszy św. o godz. 11:30, spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia bierzmowana. Zapraszam młodzież z klas 2 Gimnazjum oraz starszych, którzy jeszcze nie byli u bierzmowania.

10. Od 1 października msza św. niedzielna i świąteczna popołudniowa jest odprawiana o godz. 18:00.

11. Kalendarz liturgiczny:

·  Niedziela 22 października - wspomnienie Świętego Jana Pawła II,     papieża. W tym dniu wspominając świętego Jana Pawła II modlimy     się za Kościół, któremu przewodniczył i za Ojczyznę, o której nieustannie pamiętał i o której dobro się troszczył. Niech wstawia się    za nami u Boga;

·   Sobota, 28 października - święto Świętych Apostołów Szymona i     Judy Tadeusza;

12. Inwestycje parafialne (od września 2016 do DZIŚ):

·  Początkowy stan Kasy parafialnej na dzień 1 września 2016 roku tj. od objęcia przeze mnie parafii wynosił: ok. 5 500,00 zł.

·  Zakupiono do salonu: stół rozkładany (do 5 m.), 20 krzeseł i żyrandol (koszt ok. 5 500,00 zł);

·   Zakupiono: Meble kuchenne, 5 krzeseł do kancelarii i 10 krzeseł do salki katechetycznej;

·  W organistówce przeprowadzono generalny remont dawnej salki katechetycznej i zaadoptowano ją na Kaplicę przedpogrzebową (zamontowano nowe 4 okna, nowe metalowe drzwi, ułożono terakotę, wykonano katafalk, 2 stojaki pod wieńce i z odzysku od zaprzyjaźnionej parafii otrzymaliśmy 3 ławki do tymczasowego użytku, w przyszłości do wymiany). Plac przy wejściu do kaplicy wyłożono kostką brukową i zamontowano nową bramę wjazdową i 2 furtki prowadzące na teren przy organistówce;

· Oczyszczono z rdzy, pomalowano i zabezpieczono przed korozją dach organistówki;

· Zamontowano nowe, metalowe drzwi na organistówce oraz zadaszenie;

·   Wyremontowano i pomalowano furtkę przy organistówce;

·          Oczyszczono z rdzy i pomalowano dzwonnicę;

·          Wyremontowano stojak na rowery;

· Udrożniono kominy wentylacyjne z wyprowadzeniem ich ponad dach plebanii;

·  Oczyszczono z rdzy, zabezpieczono przez pomalowanie specjalną farbą dach stodoły na podwórku przy plebanii;

·  Pokryto papą połowę dachu na budynku gospodarczym z uzupełnieniem zniszczonych desek. Druga połowa dachu, od strony ulicy Nadrzecznej jest w dobrym stanie, musiała być jakiś czas temu remontowana;

·  Wyremontowano łazienkę w kościele, przy zakrystii (schowano rury w ścianę, położono glazurę, zamontowano dodatkowe, konieczne zawory);

· Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy furtce prowadzącej na teren przykościelny;

· Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy wjeździe na podwórko plebanii;

·    Remont centralnego ogrzewania na plebanii (wymiana większości starych żeliwnych kaloryferów, częściowa wymiana instalacji grzewczej, zamontowano przy kaloryferach głowice termostatyczne

·  Wygospodarowano i całkowicie wyremontowano oddzielne pomieszczenie na plebanii z przeznaczeniem na kancelarię, z oddzielnym wejściem. Oczekuję na wykonanie i montaż szafy na całą jedną ścianę, z przesuwanymi drzwiami, z przeznaczeniem na księgi metrykalne, dokumenty i archiwalia parafialne;

·      Od września ubiegłego roku przeprowadzono w zasadzie generalny remont wszystkich pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się na parterze plebanii (połączony czasami z przebudową) a także korytarza z przebudową klatki schodowej prowadzącej na piętro i wejścia do kotłowni.

·      W ostatnim czasie rozpoczęliśmy malowanie i renowację wnętrza naszej świątyni;

 Szczegółowy kosztorys wykonanych prac podam w późniejszym terminie.

13. WYJAZD MŁODZIEŻY DO ŁODZI: W najbliższy piątek 27 października br. kolejny wyjazd młodzieży z gimnazjum, liceum i 7 klasy szkoły podstawowej na spotkanie modlitewne: „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa” do Kościoła Jezuitów w Łodzi. Wyjazd spod naszego kościoła o godzinie 17:00. Chętnych proszę o kontakt z p. Piotrem Kwiatkowskim, który jest opiekunem wyjazdu, lub paniami katechetkami w celu zarezerwowania miejsca w autokarze. Nie czekaj do ostatniej chwili, żebyśmy wiedzieli z wyprzedzeniem, ile potrzebujemy miejsc. Ostatnio pojechały 2 autokary, 67 osób młodzieży.

14. Przypominam, że w przyszłą niedzielę przechodzimy z czasu letniego na zimowy (przesuwamy wskazówki naszych zegarków o 1 godzinę do tyłu), śpimy o 1 godzinę dłużej.

15. Księża z parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie wraz z młodzieżą zapraszają na „Noc Świętych”, która odbędzie się 31 października, we wtorek, o godz. 19:00. Wydarzenie rozpocznie się przywitaniem i przedstawieniem Świętych niesionych w relikwiarzach, wysłuchamy Bożego Słowa wraz z okolicznościową homilią, uwielbimy Boga podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po spotkaniu w kościele przejdziemy ulicami miasta w korowodzie świętych śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych i  uwielbiając Boga. Ok. 20:30 zakończymy spotkanie Agapą w Ostoi św. Dominika. Zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy pragną iść drogą świętości.

15. Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (20 egz. – 5,00 zł). Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

Zapowiedzi Przedślubne


Zapowiedź 2

·     Michał Tomasz Buczek, kawaler z Nowego Żylina - parafia tutejsza i Barbara Jaczyńska, panna z Secyminka - parafia Narodzenia N.M.P. w Secyminie /arch. warszawska/.

·   Władysław Adam Sławiński, wdowiec z Rokotowa - parafia tutejsza i Zofia Barbara Kurzyk, wdowa z Sochaczewa - parafia św. Wawrzyńca.

 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu, w myśl kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego, poinformować o tym Proboszcza parafii. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.