OGŁOSZENIA


5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 roku

 

1.  Intencje mszalne.

2.  Zaproszenie Biskup Łowickiego na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4).

3.  Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Palmową. Tego dnia Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy. Kościół wspomina ten wjazd we wszystkich mszach św. W czasie każdej mszy św. obrzęd poświęcenia palm - na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium.

4.  Można jeszcze zgłaszać chorych i starszych, którzy z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię św. wielkanocną. Do chorych pojadę w najbliższą sobotę - 24 marca 2018 r.

5.  Za tydzień – w ostatnią niedzielę marca - nie będzie spotkania z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się w ostatnią niedzielę kwietnia.

6.  W tym roku o przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego poprosiłem mieszkańców wioski: Stara Sucha. Liczę na pomoc!

7.  W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Pomagają one nam zbliżyć się do tajemnicy zbawczej śmierci Chrystusa.

8.  Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:30 oraz o godz. 19:00 (prowadzi: Odnowa w Duchu Świętym). Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9.  Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17:30. Gorzkie Żale należą do tradycyjnych nabożeństw okresu Wielkiego Postu i są rozważaniem męki Pana Jezusa podjętej dla naszego zbawienia. Za udział w Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10.  Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu (od 11 marca do dziś) na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: KB, ul. Sosnowa (220,00 zł); Zakrzew (387,00 zł); Orłów (402,00 zł); Mizerka Stara (300,00 zł); Żylin Stary (zbierał: Marcin Kowalski, Patryk Kowalski) (291,00 zł);  KB, ul. Cicha (180,00 zł); Indywidualni Ofiarodawcy (250,00 zł). Serdeczne Bóg zapłać!

11.  Ze względu na spowiedź w Dekanacie, w najbliższą środę – 21 marca 2018 r. - Kancelaria Parafialna nie będzie czynna. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

12.  Przedświąteczne spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę, 24 marca 2018 r., o godz. 15:00. Obecność obowiązkowa.

13.  We wtorek, 27 marca 2018 r. kolejny wyjazd młodzieży z gimnazjum, liceum i 7 klasy szkoły podstawowej na spotkanie modlitewne: „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa” do Kościoła Jezuitów w Łodzi. Wyjazd spod naszego kościoła o godzinie 17:00. Chętnych proszę o kontakt z p. Piotrem Kwiatkowskim, który jest opiekunem wyjazdu, lub paniami katechetkami w celu zarezerwowania miejsca w autokarze.

14.  Przypominam, że w przyszłą niedzielę – w ostatnią niedzielę marca - zmieniamy czas. Przechodzimy z czasu zimowego na letni, czyli przesuwamy wskazówki zegarów o 1 godzinę do przodu.

15.  Kalendarz liturgiczny:

·  Poniedziałek, 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.;

16.  Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (20 egz. – 5,00 zł) oraz dla dzieci, najnowszy marcowy numer Małego Gościa Niedzielnego” (20 egz. – Uwaga: nowa, wyższa cena 5,00 zł). Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 

Zapowiedzi Przedślubne


Zapowiedź 1


·  Piotr Sobczak, kawaler z Leonowa i Małgorzata Plewa, panna z Orłowa – oboje z parafii tutejszej;

·  Karol Rafał Kuliś, kawaler ze Starej Suchej i Małgorzata Iwona Wierzchoń, panna ze Starej Suchej – oboje z parafii tutejszej;

·  Michał Jan Nowak, kawaler z Przysuchy – parafia pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze (diec. Radomska) i Marcelina Helena Wójcikowska, panna z Sochaczewa (ul. Szajnowicza);


Zapowiedź 3


·  Mateusz Nowakowski, kawaler z Rozlazłowa - parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kątach i Magdalena Maciejewska, panna z Kozłowa Biskupiego - parafia tutejsza.


Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu, w myśl kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego, poinformować o tym Proboszcza parafii. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Inwestycje parafialne (od września 2016 do DZIŚ):


·          Stan Kasy parafialnej na dzień 1 września 2016 roku tj. od objęcia przeze mnie parafii wynosił: ok. 5 500,00 zł.

·      Zakupiono do salonu: stół rozkładany (do 5 m.), 20 krzeseł i żyrandol (koszt ok. 5 500,00 zł);

·     Zakupiono: Meble kuchenne, 5 krzeseł do kancelarii i 10 krzeseł do salki katechetycznej;

·    W organistówce przeprowadzono generalny remont dawnej salki katechetycznej i zaadoptowano ją na Kaplicę przedpogrzebową (zamontowano nowe 4 okna, nowe metalowe drzwi, ułożono terakotę, wykonano katafalk, 2 stojaki pod wieńce i z odzysku od zaprzyjaźnionej parafii otrzymaliśmy 3 ławki do tymczasowego użytku, w przyszłości do wymiany). Plac przy wejściu do kaplicy wyłożono kostką brukową i zamontowano nową bramę wjazdową i 2 furtki prowadzące na teren przy organistówce;

·    Oczyszczono z rdzy, pomalowano i zabezpieczono przed korozją dach organistówki;

·     Zamontowano nowe, metalowe drzwi na organistówce oraz zadaszenie;

·       Wyremontowano i pomalowano furtkę przy organistówce;

·       Oczyszczono z rdzy i pomalowano dzwonnicę;

·       Wyremontowano stojak na rowery;

·       Mikrofon bezprzewodowy do kościoła;

·    Udrożniono kominy wentylacyjne z wyprowadzeniem ich ponad dach plebanii;

·     Oczyszczono z rdzy, zabezpieczono przez pomalowanie specjalną farbą dach stodoły na podwórku przy plebanii;

·       Pokryto papą połowę dachu na budynku gospodarczym z uzupełnieniem zniszczonych desek. Druga połowa dachu, od strony ulicy Nadrzecznej jest w dobrym stanie, musiała być jakiś czas temu remontowana;

·    Wyremontowano łazienkę w kościele, przy zakrystii (schowano rury w ścianę, położono glazurę, zamontowano dodatkowe, konieczne zawory);

·   Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy furtce prowadzącej na teren przykościelny;

·     Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy wjeździe na podwórko plebanii;

·   Remont centralnego ogrzewania na plebanii (wymiana większości starych żeliwnych kaloryferów, częściowa wymiana instalacji grzewczej, zamontowano przy kaloryferach głowice termostatyczne

·       Wygospodarowano i całkowicie wyremontowano oddzielne pomieszczenie na plebanii z przeznaczeniem na kancelarię, z oddzielnym wejściem. Oczekuję na wykonanie i montaż szafy na całą jedną ścianę, z przesuwanymi drzwiami, z przeznaczeniem na księgi metrykalne, dokumenty i archiwalia parafialne;

·     Od września ubiegłego roku przeprowadzono w zasadzie generalny remont wszystkich pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się na parterze plebanii (połączony czasami z przebudową) a także korytarza z przebudową klatki schodowej prowadzącej na piętro i wejścia do kotłowni.

·     W ostatnim czasie rozpoczęliśmy malowanie i renowację wnętrza naszej świątyni;

  Szczegółowy kosztorys wykonanych prac podam w późniejszym terminie.