HistoriaOd 2007 roku w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa co roku odbywa się Koncert Papieski, poświęcony pamięci Jana Pawła II. Na początku impreza organizowana była przez grupę wokalno - instrumentalną "Wiara, Nadzieja, Miłóść" działającą przy naszej parafii. Koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i dlatego odbywają się cyklicznie.
Każdy z nich organizowany jest pod innym hasłem. Jednak wszystkie je łączy idea upamiętnienia osoby Karola Wojtyły. Zarówno organizatorzy jak i artyści przez koncertowanie chcą zbudować żywy pomnik Jana Pawła. Chcą pobudzić w widzach wspomnienia związane z papieżem i przybliżyć przesłania, które kierował do nas w czasie swojego pontyfikatu. Zależnie od hasła koncertu opowiadają o Janie Pawle, o tym jakim był człowiekiem i jak wiele dla nas zrobił. Pokazują jego dobroć, łagodność, naturalność, mądrość, poczucie humoru, a przede wszystkim radość życia. Podczas koncertu w 2009 ukazali jakże silną miłością darzył Maryję, a w 2010 jego szczególne przywiązanie i oddanie młodzieży.
Na koncertach wystąpili m.in.: grupa rockowa "Crowz", chór nauczycielski "Vivace", orkiestra kamerlana "Camerata Mazovia", zespół z Gimnazjum w Młodzieszynie, schola młodzieżowa z Parafii św. brata Alberta w Sochaczewie, klerycy z Seminarium duchownego w Łowiczu z zespołu "Spes Nostra", chór "Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej", zespół "Cantabile" ze szkoły w Nowej Suchej, zespół folkowo - rockowy "Alter Ego" z Sochaczewa, " Zespół Czwarty" z parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach i oczywiście zespół "Wiara, Nadzieja, Miłóść".
Wszystkim organizatorom i artystom, którzy występowali na koncertach należą się serdeczne podziękowania, za ich trud włożony w pracę nad koncertem. Dziękujemy także Panu Czesławowi Chodakowskiemu, Panu Bogumiłowi Czubackiemu i Panu Jerzemu Żelichowskiemu, ponieważ bez ich początkowego zainteresowania zapewne koncerty nie odbywały by się corocznie. Podziękowania należą się także wszystkim sponsorom i pozostałym osobom, które chętnie pomogły w przygotowaniach do koncertów. Tak więc wszystkim gorąco dziękujemy!


Organizatorzy: Urząd Gminy Nowa Sucha, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim;
Patronat honorowy: Urząd Miasta Sochaczew;Komitet organizacyjny: Arkadiusz Mamcarz, Monika Wawrzyniak, Karol Drązikowski.