11 Koncert Papieski: 2017-05-19


http://lowicz.gosc.pl/doc/3905853.Barka-plynie-dalej#Galerie

Zdjęcia

http://lowicz.gosc.pl/gal/pokaz/3905878.XI-Koncert-Papieski-w-Kozlowie-Biskupim


Barka płynie dalej

 


Patrycja Michalska i dzieci wspólnie uwielbiają Boga śpiewem
Marcin Kowalik /Foto Gość

 

W kościele w Kozłowie Biskupim odbył się XI Koncert Papieski poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Publiczność porwał występ Zespołu 33. Zarówno dzieci, jak i dorośli przyłączyli się do wychwalania Boga śpiewem.

 

Od 2007 roku parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim organizuje coroczne koncerty ku czci polskiego papieża. Każdemu przyświeca inne hasło. Tegoroczne – „Franciszkańska 3” nawiązuje do siedziby arcybiskupów krakowskich, miejsca w którym przez cały okres trwania pontyfikatu zameldowany był Jan Paweł II. To był również temat konkursy plastycznego, w którym wzięły udział dzieci i młodzież.

19 maja, w dniu koncertu, prace konkursowe wystawione były przed świątynią. Towarzyszyła im wystawa kolekcjonerska „Madonny Polskie” ze zbiorów Stanisława Duńskiego.

 

Koncert tradycyjnie rozpoczął występ scholi parafialnej pod kierunkiem Joanny Łażewskiej, Piotra Kwiatkowskiego i Arkadiusza Mamcarza, organisty i inicjatora koncertów papieskich. Młodzi wykonawcy jako pierwszą wykonali pieśń poświeconą Maryi. Trzymali w rękach po róży. Schodząc ze sceny z złożyli przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wkrótce okazało się, że na scenę jeszcze powrócili.

 

Zanim swój występ rozpoczął Zespół 33 nastąpiło oficjalne przywitanie uczestników wydarzenia. Tym razem po raz pierwszy w rolę gospodarza wcielił się ks. Jacek Grzywacz, od niespełna roku będący proboszczem parafii.

 

XI edycja zyskała na randze, gdyż patronat nad koncertem oprócz samorządowców - wójta gminy Nowa Sucha, burmistrza Sochaczewa, starosty sochaczewskiego, marszałka województwa mazowieckiego, oraz posła Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, objął również ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który pojawił się również wśród widzów.

 

Biskup razem z Ks. Jackiem Grzywaczem i Maciejem Mońką, wójtem Nowej Suchej, wręczyli nagrody autorom wyróżnionych prac konkursowych.

 

Poznańska formacja Zespół 33 już występowała w Kozłowie Biskupim w 2014 roku. Muzycy przyjechali z nową wokalistką - Patrycją Michalską, która szybko zyskała sympatię widzów, wciągając ich nawet do wspólnego śpiewania pieśni uwielbienia Boga. Wsparły ją na scenie młodzież ze scholi oraz pozostałe dzieci, które brały udział w koncercie.

 

Nowością koncertu w Kozłowie Biskupim była prezentacja „Miara Serca - kilka aktów z życia św. Jana Pawła II” - wykonywana piaskiem animacja przez artystkę Łucję Miziołek.

 

Bp Dziuba podziękował wykonawcom, organizatorom i widzom koncertu. Nawiązał także do postaci polskiego papieża. - Ojciec święty zostawił każdego z nas w swojej barce, która przemierzać będzie dalej oceany naszego życia. Zostawił nam również przykład, jak można przepłynąć przez życie i uczynić tak wiele, tak pięknie i dobrze, iż dziś jest świętym - mówił ordynariusz.


Zgodnie z tradycją koncert zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” i poczęstunek z papieskimi kremówkami.Marcin Kowalik, GN 28.05.2017 r.