Ogłoszenia

1. 17 sierpnia odbędzie się odpust parafialny. Zachęcamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.00. Przypominamy, że odpust Nie jest równoważny z festynem. Odpust to uroczystość patrona danego kościoła. W naszej parafii obchodzimy dwa odpusty. Najbliższy 16 sierpnia - św. Rocha (obchody przeniesione są na niedzielę) oraz odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przypadający w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała, a zatem w piątek po drugiej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego (Zielonych Świątkach, Pięćdziesiątnicy). Z okazji odpustu odbędzie się także festyn, ale pamiętajmy, że najważniejszy jest ODPUST, nie FESTYN.

2. 22 września o godzinie 12.00 na ul. Jana III Sobieskiego przy pomniku bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej odbędzie się Msza polowa ku czci bohaterów.

Zbrodnia w Boryszewie 1939 – mord na polskich jeńcach wojennych popełniony przez żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu w trakcie kampanii wrześniowej 1939. Jego ofiarą padło 50 wziętych do niewoli żołnierzy bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej, których 22 września 1939 rozstrzelano w Boryszewie pod Sochaczewem. Pretekst do masakry dało fałszywe doniesienie złożone przez służącego w Wojsku Polskim volksdeutscha, jakoby żołnierze batalionu brali udział w rzekomym pogromie niemieckiej ludności cywilnej podczas wydarzeń tzw. "bydgoskiej krwawej niedzieli".

3. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy się o godzinie 1500, by modlić się za swoją wieś. By modlitwą  – Koronką do  Miłosierdzia Bożego, wypraszać potrzebne nam Łaski i dziękować za już otrzymane. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące szukać oparcia swego życia o Boga, by przyszły i włączyły się do modlitwy. Modlitwę poprowadzą osoby ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Zaproś rodzinę, powiedz sąsiadom.  Przyjdź.  To tylko 5 minut.

Namawiamy także wszystkich Parafian by sami organizowali takie grupy  modlitewne  - by  w każdą pierwszą niedzielę  miesiąca,  o godzinie 15,  modlić się w intencji wsi lub ulicy; by wypraszać Łaski dla wsi, miasta, parafii, Polski i świata. Zachęcamy, aby modlitwa była kontynuowana w każdej wsi, w której już raz się odbyła.