OGŁOSZENIA


16 niedziela zwykła – 21 lipca 2019 roku

 

1.  Intencje mszalne.

2.  Zaproszenie Biskupa Łowickiego na 24 Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę (6 – 15 sierpnia 2018 r.) – „Bóg jest Miłością”.

3.  Dziękuję mieszkańcom: Kozłowa Biskupiego, ul. Sochaczewska za kwiaty na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać! Na przyszłą niedzielę o przyozdobienie ołtarzy kwiatami proszę mieszkańców: Kozłowa Biskupiego, ul. Skierniewicka.

4.  Dziś na wszystkich mszach świętych liturgię ubogaca swoim śpiewem zespół „Eo Nomine” i dzielą się z nami krótkim świadectwem. Po każdej mszy św. możliwość zakupu płyt CD „Niebo” z repertuarem zespołu. Płyty są cegiełką umożliwiającą działalność non profit zespołu „Eo nomine”. 

5.  Kalendarz liturgiczny:

·  Poniedziałek, 22 lipcaŚwięto Marii Magdaleny;

·  Wtorek, 23 lipcaŚwięto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

·  Środa, 24 lipcaWspomnienie św. Kingi, dziewicy;

·  Czwartek, 25 lipcaŚwięto św. Jakuba, apostoła. Dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych.

·  Piątek, 26 lipcaWspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

6.  Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (20 egz. – 5,00 zł) oraz dla dzieci, najnowszy wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” (20 egz. – cena 5,00 zł).

7.  W zakrystii jest do nabycia Album wydany z okazji 20 rocznicy wizyty Papieża św. Jana Pawła II w naszej Diecezji (14.06.1999 r.).

 

Zapowiedzi Przedślubne


Zapowiedź 1

·  Michał Jóźwiak, kawaler z Kozłowa Biskupiego (ul. Sochaczewska) – parafia tutejsza i Aneta Kuźba, panna z Rokotowa - parafia tutejsza;

·  Tomasz Lebioda, kawaler z Trab – parafia Chruślin i Sylwia Pawelec, panna z Sochaczewa (ul. Skotnickiego);

·  Łukasz Brodala, kawaler z Kozłowa Biskupiego (ul. Załamana) – parafia tutejsza i Ewelina Kęska, panna z Nowego Szwarocina - parafia Rybno;


Zapowiedź 3

·  Artur Winnicki, kawaler z Juliopola – parafia pw. Narodzenia N.M.P. w Młodzieszynie i Justyna Frencel, panna z Zakrzewa – parafia tutejsza;


Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu, w myśl kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego, poinformować o tym Proboszcza parafii. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.


POGRZEB

 

·  Sobota, 20 lipca 2019 roku, godz. 12:30 – Pogrzeb śp. Sławomira Mariusza Leszczyńskiego z Sochaczewa (Al. 600 Lecia), lat 61. Zmarł: poniedziałek, 15 lipca 2019 r.

 

„Zdrowaś Maryjo...; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Eo Nomine - (Pod Tym imieniem) Maryi

 

Rodzinny zespół Marka, Doroty, Adrianny, Kamili i Aleksandra Choszczyków.

Naszym powołaniem jest posługa modlitewno-muzyczna w hospicjach, więzieniach, szpitalach, domach spokojnej starości, domach samotnej matki, wszędzie tam, gdzie jest potrzebna miłość i obecność sercem do serca.

Pragniemy przekazać współczesnemu człowiekowi, który potrzebuje ukojenia i pojednania, przesłanie o Bożej Miłości.

Nasza rodzina na stałe posługuje śpiewem, modlitwą, dobrym słowem między innymi w:

- Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie,

- Areszcie Śledczym na Białołęce,

- Zakładzie Karnym dla kobiet na Olszynce Grochowskiej,

 

Zwracamy się o pomoc w propagowaniu dzieła Eo Nomine, wsparcia w każdej postaci np. w organizacji koncertów, spotkań-prelekcji, warsztatów muzycznych, podczas których moglibyśmy opowiadać o naszej posłudze, a dzięki temu pobudzać ludzkie serca do dzielenia się miłością z innymi poprzez czyn. Chcemy pracą własnych rąk zdobywać środki potrzebne do spotkań z podopiecznymi z wymienionych ośrodków. Całkowity dochód przeznaczamy na misję Sercem do serca"

 

HISTORIA ZESPOŁU

 

Zespół „Eo Nomie” powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy Marka i Doroty Choszczyk. Po raz pierwszy zespół wystąpił podczas Galowego Koncertu Noworocznego, na którym wręczono Dorocie i jej Ojcu Platynową Płytę za nagranie płyty Jasnogórska Pani".

Grupa od początku swej działalności stawiała na własne kompozycje tworzone przez skrzypka Damiana Orłowskiego do tekstów Doroty Choszczyk. Na początku lutego 2005 r. powstała piosenka Jesteś blisko tak".  Na Festiwalu Muzyki Dobrej piosenka zdobyła Nagrodę Publiczności. Zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów w Radiu Warszawa-Prag a, na portalach internetowych bosko.pl i  katolik.pl. Zespół intensywnie pracował nad kolejnymi utworami, czego efektem było nagranie w 2006 trzech utworów Słowo", To jest mój Pan", Modlitwa". Następstwem były: koncerty, wywiady w telewizji i radio, realizacja teledysku. Zespół miał wielkie plany na przyszłość.

W 2008 roku Eo Nomine oficjalnie zawiesiło działalność. Dorota rozpoczęła nagrywanie debiutanckiego albumu z zespołem Kavaa.

W 2011 roku grupa przyjaciół postanowiła, że reaktywuje Zespół w całkowicie odmienionym składzie i z nowym repertuarem. W dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II zagrali pierwszy koncert poświęcony wielkiemu Polakowi.

Od 2013 roku Eo Nomine to rodzinny zespół, Marka, Doroty, Adrianny, Kamili i Aleksandra Choszczyków. Ich powołaniem jest posługa modlitewno-muzyczna w hospicjach, więzieniach, szpitalach, domach spokojnej starości, domach samotnej matki, wszędzie tam, gdzie jest potrzebna miłość i obecność sercem do serca.

Autentyczność i realizm życia widzimy w Jezusie, a nie we współczesnym świecie. Dla Niego i w Nim chcemy żyć..."

Muzyka, którą tworzą zrodzona jest z radości, jaką niesie Dobra Nowina.   Śpiewają o Bogu, a przede wszystkim dla Boga. Pragną, aby każdy wiedział, że bez Boga i wiary w Jego Miłość nie ma nic, i że tylko dzięki Niemu można przetrwać. Chcą być świadkami tej Miłości.

My już wiemy, że jest Ktoś, Komu warto zaufać, bo gdy ufamy Miłości, wtedy życie staje się pi