OGŁOSZENIA


19 Niedziela Zwykła – 12 Sierpnia 2018 roku

 

1.      Intencje mszalne.

2.  Dziękuję nowożeńcom: Marcie i Tomaszowi Gołębiewskim za kwiaty i przystrojenie naszej świątyni na swoją uroczystość ślubną i zarazem na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać! Na przyszłą niedzielę świątynię zobowiązali się przyozdobić nowożeńcy.

3.   W środę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. według porządku niedzielnego tj. 7:00, 9:00, 11:30 i 18:00. Po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Nie ma Nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy.

4.  W najbliższą niedzielę - 19 sierpnia 2018 r. - w naszej parafii Odpust ku czci św. Rocha (przeniesiony z 16 sierpnia). Uroczystą sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. prałat Konrad Krupa z Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Po sumie odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału we mszy św. odpustowej oraz procesji. Zapraszam ministrantów, bielanki, KŻR, strażaków. O asystę w czasie procesji proszę druhów strażaków z OSP.

5.   Z kalendarza liturgicznego:

·  Wtorek, 14 sierpnia - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

·     Środa, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.;

·    Piątek, 17 sierpnia - wspomnienie św. Jacka, kapłana;

6.  Przy wyjściach z kościoła ministranci rozprowadzają najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (20 egz. – cena: 5,00 zł). Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: W sobotę 1 września z parafii Kozłów Szlachecki organizowany jest wyjazd na Lednicę Seniora, czyli na spotkanie modlitewne dla wszystkich młodych duchem. Spotkanie ma charakter modlitewny, w jego trakcie przewidziana jest Msza Św., Koronka do Miłosierdzia Bożego, akt wyboru Chrystusa i przejście przez Bramę Rybę oraz wiele niespodzianek. Spotkanie odbywa się "pod gołym niebem", dlatego trzeba być przygotowanym na każdą pogodę i trzeba zabrać coś do siedzenia. Parking znajduje się blisko miejsca modlitwy - do przejścia na pieszo jest ok. 0,5 km. Wyjazd sprzed kościoła w Kozłowie Szlacheckim 01 września o godz. 6:00, powrót ok. 21:00. Koszt 70,00 zł. Wyżywienie własne. Jest możliwość zakupu ciepłego posiłku na miejscu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 12 sierpnia br.

8.   Ostrzeżenie przez hienami cmentarnymi, które okradają groby. W gablocie i na stronie internetowej można przeczytać zalecenia, co zrobić, aby hieny cmentarne nie okradały grobów naszych bliskich. Farba olejna, marker, wosk – prostymi metodami można zabezpieczyć  znicze i wiązanki przed złodziejami na cmentarzu.


Zapowiedzi Przedślubne


Zapowiedź 3

·           Paweł Gajda, kawaler ze Starej Suchej - parafia tutejsza i Joanna Magdalena Szmigiera, panna z Sochaczewa (ul. Boryszewska) - parafia tutejsza;

·         Piotr Marcin Jabłoński, kawaler z Jasieńca - parafia pw. św. Bartłomieja w Rybnie i Monika Miszczak, panna z Kozłowa Biskupiego (ul. Załamana) - parafia tutejsza;

·           Rafał Szymański, kawaler z Sochaczewa (ul. Sobieskiego) - parafia tutejsza i Natalia Róża Szmytka, panna z Mokasu – parafia pw. św. Józefa Robotnika w Sochaczewie (Chodaków);


Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu, w myśl kan. 1069 Kodeksu Prawa Kanonicznego, poinformować o tym Proboszcza parafii. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 
Sakrament  Małżeństwa

 

W sobotę – 11 sierpnia 2018 r. - sakramentalny związek małżeński zawarli:

·  godz. 16:00: Marta Maciejewska, panna z Erminowa - parafia tutejsza i Tomasz Gołębiewski, kawaler ze Skierniewic - parafia pw. św. Stanisława biskupa w Skierniewicach;

 

„Prosimy, Cię, Boże, udziel nowym małżonkom doskonałej jedności i spraw, aby żadna siła nie rozdzieliła związku, który Ty złączyłeś, i żadne niebezpieczeństwo nie zagroziło miłości pobłogosławionej przez Ciebie.”


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jak zabezpieczyć znicze i kwiaty przed kradzieżą na cmentarzach

 

Służbom mundurowym mieszkańcy zazwyczaj nie zgłaszają kradzieży zniczy czy kwiatów, bo straty przeważnie nie przekraczają 250 złotych. – Inaczej jest z kradzieżą elementów wykonanych z metali kolorowych. To drogi i łakomy kąsek dla amatorów cudzej własności.

 

Osoby handlujące w okolicach cmentarzy, częściej niż służby mundurowe słyszą o działalności hien cmentarnych. Klienci skarżą się sprzedawcom, że złodzieje kradną dosłownie wszystko: kwiaty, drogie znicze, a nawet nadpalone wkłady.

 

Przeczytaj, wypróbuj może hieny cmentarne nie okradną grobów Twoich bliskich. Farba olejna, marker, wosk– prostymi metodami można zabezpieczyć  znicze i wiązanki przed złodziejami na cmentarzu.

 

-  Znicze można porysować np. śrubokrętem, nożem  lub pomalować flamastrem. Dzięki temu trwale go oznaczymy i nikt nie będzie chciał go kupić. Szklane lub plastikowe opakowania można też oznaczyć markerem lub farbą.

 

- Na sztucznych kwiatach od spodu również można zrobić widoczny ślad np. sprayem, farbą, lakierem do paznokci. Na liściach można np.  od spodu napisać inicjały lub zrobić długopisem drobny szlaczek. Inna prosta metoda na zniechęcenie złodzieja polega na pokapaniu woskiem na sztuczne kwiaty lub delikatnie je poprzepalać. Chodzi o to, żeby zrobić wyraźny znak, który będzie trudny do usunięcia.

 

- Żywe kwiaty, czy wiązanki też można popryskać farbą  w sprayu . Farba powinna mieć inny kolor niż kwiaty i dodatki. Nie jest to niszczenie kwiatów i wiązanek, tylko naznaczenie, by trudniej było ją ponownie sprzedać.

 

- Można, też  na zniczach czy wazonach i donicach, w których są kwiaty napisać markerem lub korektorem krótką dedykację dla zmarłego (np. "Tato, odszedłeś, ale w naszych sercach będziesz żył wiecznie - Twoje Ania i Agnieszka" itp.).

 

- Jeśli kupujesz mały znicz, lepszy jest lany, niż taki na wkład. Nie będzie się nadawał do ponownej sprzedaży, więc są małe szanse, że zostanie skradziony.

 

- Jeśli stawiamy na grobie kwiaty, lepszym pomysłem jest kamienny wazon na stałe przytwierdzony do nagrobka. Dodatkowo, jeśli chcemy umieścić w nim sztuczne kwiaty, które mają zostać tam na długo, sprawmy, aby trudno było je wyjąć (np. wsypując na dno wazonu piasek i przekładając go kilkoma ciężkimi kamieniami, dobrze jest też zagiąć dolne części ich łodyg i splątać je ze sobą).

 

- Wszelkie elementy metalowe, np. krzyże, figurki, powinny być przytwierdzone do grobowca na stałe.

 

- Jeśli znasz ludzi, którzy troszczą się o groby w pobliżu grobów Twoich bliskich, poproś ich, aby zwrócili uwagę, na groby Twoich bliskich.

 


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Inwestycje parafialne (od września 2016 do DZIŚ):


·          Stan Kasy parafialnej na dzień 1 września 2016 roku tj. od objęcia przeze mnie parafii wynosił: ok. 5 500,00 zł.

·      Zakupiono do salonu: stół rozkładany (do 5 m.), 20 krzeseł i żyrandol (koszt ok. 5 500,00 zł);

·     Zakupiono: Meble kuchenne, 5 krzeseł do kancelarii i 10 krzeseł do salki katechetycznej;

·    W organistówce przeprowadzono generalny remont dawnej salki katechetycznej i zaadoptowano ją na Kaplicę przedpogrzebową (zamontowano nowe 4 okna, nowe metalowe drzwi, ułożono terakotę, wykonano katafalk, 2 stojaki pod wieńce i z odzysku od zaprzyjaźnionej parafii otrzymaliśmy 3 ławki do tymczasowego użytku, w przyszłości do wymiany). Plac przy wejściu do kaplicy wyłożono kostką brukową i zamontowano nową bramę wjazdową i 2 furtki prowadzące na teren przy organistówce;

·    Oczyszczono z rdzy, pomalowano i zabezpieczono przed korozją dach organistówki;

·     Zamontowano nowe, metalowe drzwi na organistówce oraz zadaszenie;

·       Wyremontowano i pomalowano furtkę przy organistówce;

·       Oczyszczono z rdzy i pomalowano dzwonnicę;

·       Wyremontowano stojak na rowery;

·       Mikrofon bezprzewodowy do kościoła;

·    Udrożniono kominy wentylacyjne z wyprowadzeniem ich ponad dach plebanii;

·     Oczyszczono z rdzy, zabezpieczono przez pomalowanie specjalną farbą dach stodoły na podwórku przy plebanii;

·       Pokryto papą połowę dachu na budynku gospodarczym z uzupełnieniem zniszczonych desek. Druga połowa dachu, od strony ulicy Nadrzecznej jest w dobrym stanie, musiała być jakiś czas temu remontowana;

·    Wyremontowano łazienkę w kościele, przy zakrystii (schowano rury w ścianę, położono glazurę, zamontowano dodatkowe, konieczne zawory);

·   Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy furtce prowadzącej na teren przykościelny;

·     Udrożnienie studzienki kanalizacyjnej - odprowadzającej deszczówkę - a znajdującej się przy wjeździe na podwórko plebanii;

·   Remont centralnego ogrzewania na plebanii (wymiana większości starych żeliwnych kaloryferów, częściowa wymiana instalacji grzewczej, zamontowano przy kaloryferach głowice termostatyczne

·       Wygospodarowano i całkowicie wyremontowano oddzielne pomieszczenie na plebanii z przeznaczeniem na kancelarię, z oddzielnym wejściem. Oczekuję na wykonanie i montaż szafy na całą jedną ścianę, z przesuwanymi drzwiami, z przeznaczeniem na księgi metrykalne, dokumenty i archiwalia parafialne;

·     Od września ubiegłego roku przeprowadzono w zasadzie generalny remont wszystkich pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się na parterze plebanii (połączony czasami z przebudową) a także korytarza z przebudową klatki schodowej prowadzącej na piętro i wejścia do kotłowni.

·     W ostatnim czasie rozpoczęliśmy malowanie i renowację wnętrza naszej świątyni;

  Szczegółowy kosztorys wykonanych prac podam w późniejszym terminie.